Tükröm, tükröm mondd meg nékem
- simonnagyagnes
- ápr. 8.
- 2 perc olvasás
Frissítve: 5 nappal ezelőtt

Ma egy tükrös posztot hoztam nektek, mert szerintem sokkal kevesebb helyen használjuk a tükröket, mint amennyin lehetne. Mindig meglepődtök, amikor nem csak a fürdőszobába vagy az előszobába javaslom a tükröt.
De képzeljétek, a tükör nem csak arra jó, hogy megnézzük, hogy jól áll-e a hajunk vagy mákos-e a fogunk. A tükör még egy csomó szuper dologra jó, ha jó helyen van, megfelelő a mérete és a formája!
Nézzük sorba, mikre lehet használni!
Önmagunk ellenőrzése
Visszajelzést ad arról, hogy megfelelünk-e magunknak. Ez evidens, de egy kicsit gondoljuk tovább, mert nem csak a külsőnkről szól a dolog. Biztos te is észrevetted már, hogy ha jobb hangulatban vagy, hamarabb elégedett vagy önmagaddal is. Vagy van az a mondás, hogy “tükröt tart valaki elé” - ezt sem a hajviselet ellenőrzésére használjuk, hanem arra, ha valakit önmagával akarunk szembesíteni.
Térnövelés
Azt szerintem mindenki tudja, hogy a tükör tágítja a teret, hiszen optikailag megduplázza azt.
De figyelj az elhelyezésnél, mert a sok, egymásba tükröződő tükör nagyon zavaró lehet. Erre alapoznak a vidámparkokban a tükörszobák, amikben gyakorlatilag nem tudjuk érzékelni a teret.
Világosítás
Ha ablakkal szembe teszel egy tükröt, akkor az világosítja is a teret. Ezt különben ugyanazon elv alapján teszi, mint ahogy megkettőzi a helyiséget - egy jól elhelyezett tükör megkettőzi a fényt is.
Dekoráció
Az érdekes alakú vagy keretű tükör nagyon fel tudja dobni a teret. Egy szép keretben ugyanolyan esztétikus lehet, mint egy kép. Sőt! Érdekesebb hatást is kelt, hiszen a falra képkeretben dekorációnak általában képeket teszünk. De lehet dekoráció egy tükrökből összeállított galériafal is, ahogy a poszthoz csatolt képen látod.
Hangulatteremtés
A tükörnek nagyon érdekes a felülete - csillog, mindig mást mutat, így játékot jelent a térben. A mozaikos tükör még különlegesebb hatást tud elérni.
Ezek alapján lakásodban bárhova tehetsz tükröt, nem kell feltétlenül helyiségekhez, meghatározott funkciókhoz (mosakodás, öltözködés, sminkelés) kötni az elhelyezését.
A tükör
„megnövelhet” egy szűk folyosót,
izgalmassá tehet egy szobát,
hangulatossá varázsolhat egy nappalit,
de a konyhádban is klasszul tud mutatni - miért ne nézhetnéd magad mosogatás közben?
+1. A tükör, mint szimbólum
Bár a mindennapjainkban már nem kap akkora szerepet a szimbólum- és a hiedelemrendszer, de azért biztos vagyok benne, ha véletlen összetöritek a tükröt, eszetekbe jut a balszerencse is.
A tükör lehet az őszinteség, a tisztaság, az igazság szimbóluma, esetleg a gonosz lelkek távoltartója, vagy egy mindentudó, jövőt megmutató tárgy.
Ezek alapján el tudsz képzelni a fürdőszobán kívül is egy tükröt a lakásodban?